Úkolníček

Úkolníček je aplikace v php. Přesněji ona bude. Je to moje první aplikace, kterou jsem se rozhodl naprogramovat. Teda, abych byl přesnější, vyžádala si jí přítelkyně. V krátkosti se bude jednat o jednoduchou aplikaci pro zadávání úkolů různým osobám (uživatelům) .
Aktualizováno: Přidán odkaz na zdrojové kódy a náhledy
 V prvním příspěvku o programování pomocí Pythonu jsem psal, že by měl mít člověk nějaký cíl. Vědět, co chce naprogramovat a podle toho se učit. Python nějak nedopadl. Nakonec jsem se ale dokopal k PHP a kupodivu jsem postoupil do té fáze, že jsem začal psát svou první PHP aplikaci.

Jak Úkolníček vznikl? Ze začátku jsem se chtěl vrhnout rovnou na Framework Nette. Jejich startovací aplikace, která má seznámit programátora s tímto frameworkem, byla právě na přidávání úkolů. Moje testování dopadlo neslavně. Jejich manuál je tak nepřehledný, že úplný začátečník tápe. To mě ale dokopalo k tomu si objednat osobní doučování a začít s programováním píky. Po třech týdnech jsem schopen napsat jednoduchou vlastní aplikaci. Rovnou říkám. V tuto chvíli to není pomocí objektového programování a některé zvolené postupy jsou krkolomné. Já to vím.

Technická stránka Úkolníčku. Je použito PHP a pro přístup k databázi využívá mezivrstvu dibi. Databáze je složena ze 3 tabulek.

uzivatele
seznam
ukoly


Jak vidíte, použil jsem podobné názvy, jako v případě příkladu Nette aplikace. Oproti ní má tabulka ukoly rozšíření. Je zde na víc termín dokončení a popis úkolu.

V současné době jsem již v takovém stádiu, že aplikace pracuje. Přihlášenému uživateli se zobrazují jen jeho úkoly. Lze zobrazit i úkoly podle Seznamu, kde se nacházejí. Dokáže již označit úkol jako splněný a tento úkol se již nebude zobrazovat ve výpisu.

Je toho hodně, co bych chtěl ještě dodělat. Zejména:

  1. Zobrazit seznam mnou přidělených úkolů, které doposud nebyly splněny
  2. Zobrazení mnou přidělených úkolů, které již byly splněny
  3. Zaslání e-mailu o přidělení nového úkolu na e-mail zpracovatele
  4. Zaslání e-mailu o tom, že zpracovatel označil úkol jako dokončený
  5. Možnost ohodnotit splnění úkolu a připsání poznámky (tohle si opět vyžádala přítelkyně 🙂 )
  6. Vylepšit administrační část a defakto vytvořit uživatelská oprávnění
Až tohle vše bude, bude aplikace defakto funkční a mohu jí označit jako verzi 1 . Verze 2 … No to je v budoucnu, ale chystám se celou aplikace přepsat objektově 🙂 .Až bude čas, dám sem nějaké obrázky toho jak to vypadá a nebo vytvořím demoverzi a ukážu zdrojové kódy. Zkušení programátoři by na ně měli koukat jen, když mají rádi horory 🙂 . Ale na druhou stranu by třeba pomohli nasměrovat na lepší řešení.
Osobně si všímám toho, že svůj kód dokáži už zjednodušovat. Což vidím jako hlavní přínos. Hlavní je, aby tam nevznikali logické chyby 😀 .Edit: Doplňuji sem náhledy aplikace, jak v současné době vypadá a níže je i odkaz na GitHub, kde se lze kouknout do zdrojových kódů. Určitě uvítám připomínky a návrhy na vylepšení.

přihlášení
Detail nedokončeného úkolu
Detail dokončeného úkolu
Seznam nedokončených úkolů a přidávání nových

Zdrojové kódy můžete nalézt zde: https://github.com/perteus/Ukolnicek

0 0 vote
Article Rating
Tags:, ,
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x